Přesun databázového serveru mariadb-wp1

Poslední server, který je třeba přesunout do nového datacentra je databázový server mariadb-wp1. Jeho přesun jsme naplánovali na 28.8.2021 v ranních hodinách. Práce budou probíhat v čase  01-03 hod..

Přesun serveru spojíme s modernizací a nebude se přesouvat čistě jen fyzický server, ale dojde z vytvoření zálohy a přesunutí na nový výkonnější server.

Za cenu nedostupnosti databázového serveru ovšem získají uživatele rychlejší odezvy díky novému stroji.
Pokud potřebujete zajistit dostupnost svého webu, je možné databázi zmigrovat na jakýkoli jiný DB server.
(Ty jsou již přestěhovány a nebudou mít výpadek v době přesunu.)

Jsme si vědomi, že tyto technické údržby nejsou v očích zákazníků populární. Na druhou stranu se někdy udělat musí a proto plánujeme čas nejmenšího provozu v noci.

Snažíme předcházet neočekávaným haváriím ze strany hardware a řešíme inovace s předstihem dříve než zahájíte předvánoční sezónu.

Sledujte naši status page https://status.wp-hosting.cz/, kde zveřejňujeme plánované maintenence a dostupnost našich služeb.

Update 26.8.2021 17:15
Z důvodu příprav na přesun serveru databázového serveru a minimalizaci nedostupnosti služby, jsme již nyní dočasně zakázali editaci uživatelů (změna hesla, přidávání uživatelů) na serveru mariadb-wp1. Jiné servery fungují bez omezení.

Související články

PF 2022

01.01.2022 [ Jan Šafra ]

Děkujeme našim dlouhodobým i novým zákazníkům za projevenou důvěru v uplynulém roce. Těšíme se na společnou spolupráci v novém roce, do kterého Vám připravujeme několik novinek, díky kterým se Vám...

Stěhování serverů z DC1 do DC2

16.08.2021 [ Pavel Urbánek ]

V návaznosti na stěhování našich serverů z datacentra v TTC DC1 do TTC DC2 postupujeme do poslední fáze stěhování serverů, na kterých jsou poskytovány služby WP Hosting. Stěhování serverů budeme...

Další novinky